top of page
logo_vector_WKGC-01.png

SEZÓNA 2021

V sezóně 2021 členové Whisky&Kilt GC zanechali svou stopu celkem v jedenácti turnajích.

 

Všechno začalo 1. května na hřišti Darovanský dvůr, kde naši borci v chladném počasí oslavili Svátek práce utkáním Ryder Cupu s teamem Players. 

I golfové aktivity a pořádání turnajů bohužel ovlivnil průběh covidové epidemie. Přesto už začátkem června jsme mohli skřížit golfové hole na klubovém turnaji na hřišti Čertovo Břemeno

V polovině měsíce, 12. a 13. června, se pak zástupci klubu po dva dny utkávali v 1 a 2. kole 3. ligy družstev mužů ČGF v Kestřanech

Do kiltů se naši oblékli i o týden později, aby 20. června reprezentovali (a hlavně zdobili) na pozvání dámského golfového klubu Lions Club Plzeň Ladies na turnaji Golf Lions Masters na hřišti Darovanský dvůr. Zatímco hráči v pekelném horku bojovali na hřišti, jejich nehrající doprovod mohl shlédnout ukázky výcviku vodicích a asistenčních psů.

Golfově nabitý červen ukončil 26. 6. Memoriál na počest 1. prezidenta Whisky & Kilt Golf Clubu Milana Hroudy, pořádaný na starobylém hřišti Royal Golf Clubu Mariánské Lázně. Turnaj se hrál ve formátu Texas Scramble dvojic a utkalo se celkem dvacet dvoučlenných týmů.  

10. a 11. července se naši reprezentanti opět zúčastnili 3. ligy družstev mužů ČGF, a to 3. a 4. kola na pražském hřišti Černý Most.

Srpen patřil v sezóně 2021 oblíbeným Skotským hrám. Nejprve jsme v pátek 20. 8. uspořádali tradiční turnaj u příležitosti Skotských her Sychrov Open, a to na místě, které turnaj Whisky & Kilt GC navštívil úplně poprvé – na hřišti Golf Clubu Liberec v Machníně, ležícím kousek od centra města. V sobotu a v neděli se pak členové Whisky & Kilt Golf Clubu opět aktivně podíleli na programu Skotských her na zámku Sychrov. Předváděli golf a dopřávali zájemcům z řad návštěvníků možnost vyzkoušet si ho.

V neděli 12. září se Royal GC Mariánské Lázně vrátil do dob II. světové války, v níž bojovali i naši vojáci ve službách RAF – Britského královského letectva. Už 4. ročník turnaje Czech RAF Golf Trophy se uskutečnil ve spolupráci Royal Golf Clubu ML a Whisky & Kilt Golf Clubu. Atmosféru dokonale dotvářela maketa stíhacího letounu Spitfire, vojenský stan s letištním vybavením a čeští RAFáci se svým doprovodným programem. O vítězné trofeje s leteckou tématikou se utkalo devatenáct čtyřčlenných „letek“. 

Poslední zářijový víkend jsme se vrátili na hřiště Royal GC Mariánské Lázně. Sobota a neděle patřily utkání Ryder Cupu našich reprezentantů s domácím týmem.

V sobotu 9. října se konalo Scottish Open – otevřené mistrovství Whisky & Kilt Golf Clubu na hřišti GC Český Krumlov. Titul Mistr klubu 2021 si vybojovali Martin Hurajčík v kategorii mužů a mezi ženami Zuzana Vydrová.

Naše sezóna skončila 23. října turnajem ve formátu Texas Scramble dvojic v areálu Panorama Golf Resort Kácov. Hrála se hřiště River a Forest. „Les“ dal hráčům svými kopečky a kopci pořádně zabrat, přesto i přes pořádnou zimu si všichni účastníci poslední turnaj roku 2021 Whisky & Kilt GC pořádně užili. 

Opět se těšíme na setkání na greenu v roce 2022.

CZECH RAF GOLF TROPHY 2020

CZECH RAF GOLF TROPHY 2020

Přehrát video
bottom of page